Galbūt Jums teko perskaityti straipsnį :

http://iq.lt/iq-life/kultura/13-rekomendaciju-arba ka-reikia-buti-perskaicius-iki-trisdesimties-2/

Nuostabus straipsnis su puikia įžvalga ir rekomendacijomis, ką padaryti, jei dar nepadarei, o amžiaus rodiklis stuksi.

Taigi siūloma susipažinti :

1. Geras detektyvas, geriausia klasikinis ir angliškas. Žinoma, kaip be Šerloko Holmso ar Agatos Christie veikėjų gyventi. Puiki pradžia su detektyvais, painiomis istorijomis, kurios lavina šeštą jausmą ir loginį mąstymą.

2. Postmodernistinis romanas. Siūloma pasinerti į U. Eco “Rožės vardas“ tėkmę, galbūt pasimėgauti “Cirko direktoriaus knyga“. “Rožės vardo“ neteko skaityti, bet ji laukia  “must read“ sąrašo pradžioje, ir tikiuos nepalūšiu iki 100 puslapio, nes teko girdėti, kad rašytojas atskleidžia istorijos grožį tik kantriausiems.

3. Kristina Sabaliauskaitė „Silva rerum“. “Must read“ sąrašo pradžioje, laukia savo eilės ir tikiuos ji greit ateis.

4. Magiškojo realizmo romanas. Siūloma susipažinti su Marquez kūryba, žinoma, kažkada skaičiau, bet manau, kad dar kartelį perskaitysiu, kad vėl pasisemti magijos.

5. Ričardas Gavelis „Vilniaus pokeris“. Dar ne perskaityta, bet bus greitu metu, nes knyga verta dėmesio.

6. Patrickas Süskindas „Kvepalai“. Skaičiau ir stebiuosi, kokia nuostabi istorija, kaip tokia neriali istorija gali gimti rašytojo galvoje, tiek išmonės, talento viską perteikti knygoje ir priversti patikėti skaitytoją.

7. Virginios Woolf romanai. Dar skaitysiu. Filmas “Valandos“ supažindino mane su rašytoja ir turbūt jos kūryba atskleis naujų spalvų.

8. Lietuvių autorių eseistika. Nėra ką pridurti, tiesiog skaityti ir mėgautis tautiečių išmone ir išraiška žodžiais.

9. Donaldo Kajoko poezija. D. Kajoko eilėraščių rinkinys „Kurčiam asiliukui“ tapo kūrybiškiausia praėjusių metų knyga, kodėl nepradėjus nuo šios knygos.

10. Romanai iš Rytų. O. Pamuk kūryba, neįprastai nuostabi, taip pat Elif Şafak knyga “Stambulo pavainikė“ supažindina mus su kitokiu pasauliu ir kultūra.

11. Julio Cortázaras „Žaidžiame klases“ („Rayuela“).  Dar viena knyga į sąrašą, kurią būtinai perskaitysiu.

12. Skandinaviška, arba šiaurietiška, literatūra. Turbūt įspūdingiausia knyga iš skandinavų iki šiol yra Larso Saabye Christenseno romanas „Įbrolis“. Stipri istorija, su stipriais veikėjais, kurių išgyvenimai mane iki šiol stebina, kaip galima nepalūžti ir toliau gyventi, bet turbūt viskas įmanoma, ne vien knygose. Prie sąrašo pridėčiau Wassmo “Dinos knygą“, nes dar tokios moters nesu sutikusi, bet norėčiau sutikti, gal net tapti tokia, laukine, bet žinančia ko norinčia, nebijančia atsiduoti jausmams.

13. Daniilas Charmsas „Nutikimai“. Iki šiol nieko neteko girdėti apie šią knygą, bet būtinai ją įtrausiu į sąrašą.

Tai va perskaičius tokį sąrašą, supranti, kad tavo “must read“  vis didėja ir niekad nesumažės, nes daug knygų laukia savo skaitytojo ir tikiuos sulauks.

Reklama