Gražioji Indija

Skaičiau ir galvojau, negi vėl skaitau apie Indiją, gal net truputėlį pavargau nuo Indijos kaitros, dosnių, sodrių kvapų, gal net reiktų atsikvėpti ir išbandyti kažką naują, gal šiaurę. Pasiilgau spiegiančio šaltuko,  taigi prieš akis knygų lentynoje matau Wassmo “Šimto metų istorija“, gal reiks ją griebti.

Trumpai apie knygą : didinga indiška melodrama, pilna sąmojo ir išmonės.  

Meilės istorija tarp kastų, liečiamoji leidžiasi ir atsiduoda neliečiamąjam, o kartu įpina aplinkinius į istoriją. Pinasi istorija apie dizigotinius dvynius ir jų nepaprastą ryšį, apie brolį, kuris turėjęs daug, praranda ir vėl atranda, bet nemokama išlaikyti, apie konservų fabriką, kuris, galbūt gerai veiktų, jei juo kažkas būtų suinteresuotas, bet nėra tam laiko, kai gyvenime aplinkinių vyksta tiek nuotykių ir pokyčių.

Visa istorija didelis Indijos chaosas, kai nesupranti kas vyksta, be aiškumo, eiliškumo, kiekvienas savo ritmu. Mano vaizduotėje kuriasi paveikslas, kad Indija tokia šalis, kur maišosi kvapai, garsai, atrodo didelis chaosas aplink, bet kiekvienas žingsniuoja savu ritmu, žino savo tėkmę.

Knygoje ne kartą pakartota 2 esminiai svarbūs akcentai, kurie praverstų ir mums :

  1. Kiekvienam gali bet kas atsitikti.
  2. Geriausia ruoštis iš anksto.

Ar teko girdėti apie Kathakali. Stilizuotas tradicinis šokis ir drama, kilusi iš Keralos valstijos pietų Indijoje. Išsiskiria savo spalvingais kostiumais, kaukėmis ir dekoracijomis. Kaskart sužinai vis kažką naujo, nauja knyga – naujas atradimas. Skaitydami šią knygą atrasite ne tik naują šokį, bet ir naują požiūrį į jausmus.

Reklama