Žymos

 

 

 

 

201Happy-New-Year-2013-Wallpaper-12 praėjo visai nepastebimai, perskaityta tik 41 knyga per praėjusius metus. 2013 metams išsikeltas dar didesnis tikslas – perskaityti 70 knygų, bet žiūrėsime, kaip čia man seksis tą daryti. Bandysiu šiemet dalyvauti knygų iššūkyje ir mėgautis nuostabiais literatūros šedevrais .

 

Prieš užbaigiant metus po kalėdų eglute radau “Danielį Dalbą“, bei kitas K. Sabaliauskaitės istorijas, kurios buvo atgaiva sielai po šventinio maratono, todėl galėjau mėgautis jos kūriniais ir nebijoti ryte skaudančio pilvo. Teko skaityti daug atsiliepimų apie šią knygą, kad nepanaši į “Silva Rerum“,  bet pati galiu pasakyti, kad knyga nuostabi, puikiai skaitosi, gal šiek tiek liūdna, kad susiskaitė per dieną it saldainis, nes nebuvo galima, kažkurioj vietoj padėti tašką ir pasidėti knygą kitai dienai. Dabar svarstau, kuri istorija labiausiai patiko man – visos kartu ir labiausiai Danieliaus Dalbos istorijos moralas  – iš kur lietuviškoje realijoje atsirastų prototipas Dalbos, kuris galėtų susitikinėti su Lakme, bei mėgautis tiek visais aprašytais prabangiais malonumais, kai gyventų tik Lietuvoje, bet jei tai vaizduotės vaisius – jis gali daug daugiau, bet jei spėji atsibosti istorijos kūrėjui, gali netikėtai sutikti sieną už kelio vingio, arba šiaip knygai gali prireikti naujo postūmio ir mažytės intrigėlės.

 

Dar anksčiau, prieš šventes skaičiau Wassmo knygas : “ Stiklinė pieno“, bei biografiniais motyvais paremtą “ Šimto metų istoriją“. Skaičiau ir ieškojau, kur mano pamėgtoji Diniškoji Wassmo, kur ta rašytoja, išdrįsusi sukurti, išglvoti Diną ir jos likimą, bet čia jos neradau, kūriniai sunkiai skaitėsi, bet vietomis apimdavo šiltas jausmas, kai randi užuominas, kaip Wassmo senelė susipažįsta su Dinos sūnumi ir net norėtum patikėti, kad taip ir buvo, o gal ir buvo, nes jei nori patikėti, gali bet kuo patikėti ir viskas bus, kaip tu tiki. Wassmo Wassmo, drąsu rašyti apie parduodamas moteris, bet liekas tas “bet“, kurio trūksta, kad knyga virstų geru ir maloniu skaitiniu, kad galėtum mėgautis žodžių žaismu ir vis papildomu žinių arsenalu. Trūksta rišlumo ir istorijos tekėjimo, nes ypač “Šimto metų istorijoje“ atrodo, kad skyriai nebandomi sujungti.

 

Skaitingų metų, knygų mylėtojai ir garbintojai, apima toks jausmas, kad su kiekviena diena mūsų vis daugiau !!!!

Reklama