show
Skaičiau Melniką, skaičiau ir vis lyginau, gal visai grįžo 1984 – ieji, tik šioj knygoj “gudruoliai“ fašistai pastumė + 2000 metų į priekį. Eksperimento principu, kaip gyvūlius, išskirsto žmones į gyvūlius ir negyvūlius ir žiūri, kas bus, jei skaičiuojant metus, tai gal rašytojas norėjo specialiai sukurti iliuziją, kad po II-ojo paslaulinio karo, kažkur atskiroj vietoj – vokiečiai sugalvojo eksperimentuoti ir išbandyti, kiek žmogus gali iškęsti, pamiršti kalbą, gėdą, principus ir pradėti elgtis kaip su gyvūliu, pasirodo gali, kaip elgsis su juo – toks ir taps.
Man visada kyla klausimas, iš kur atsiranda tie maištautojai, kurie pradeda ieškoti teisybės, kas pas juos kirba viduje, bet gerai, kad kirba, nes tiek jie ir gali mus nuvesti iki šviesesnės saulės ir jei ne maištautojai eilinį kartą, taip ir nežinotume, kad pasaulis sukasi į kitą pusę.
Taip ir šioj knygoj – gal ir yra distopinė visuomenė, kuri ramiai sau gyvena ir vargo nemato, nes saulė sukasi apie juos. Gimsta knygos su tokiomis idėjomis, gal tikrai yra tokios žmonių grupės, tik mes jų nematome.

Reklama